Від сьогодні в режимі онлайн доступний реєстр чиновників, які підлягають люстрації

Реєстр можна знайти на сайті lku.org.ua

Станом на 28 квітня у ньому знаходяться 755 осіб. Список буде оновлюватися віповідно до надходження нової інформації.

Соболєв наголосив: "Люстрацію в Україні можуть провести виключно громадяни за допомогою медіа та власної активності. Очищення влади не проведуть посадовці, оскільки вони самі причетні до клептократичної машини, від якої нам і потрібно очистити державу", повідомляє "Українська правда".

На сайті можна ознайомитись із реєстром високопосадовців часів режиму Віктора Януковича та революційного періоду.

"Активісти Громадського люстраційного комітету в ручному режимі перевірили тисячі біографій посадовців і надіслали сотні запитів до державних органів. Для внесення особи до реєстру ми використовуємо виключно офіційну інформацію: офіційні біографії, накази про призначення та звільнення, відповіді на офіційні запити до державних органів. Наш реєстр також включає людей, які нині не обіймають державні посади, але до них застосовується заборона працювати на державний службі протягом десяти років", - повідомила керівник інформаційного відділу комітету Олександра Дрік.

Також у комітеті планують внести у реєстр тих осіб, котрі підпадають під люстрацію за майновим критерієм. Загалом туди повинні увійти близько 5 тис осіб.

"Кожен може долучитись до процесу люстрації, а також допомогти фінансово, адже він практично виконується вборг", - зауважила Дрік .

Як повідомляв iPress.ua, що від початку дії закону про очищення влади свої посади покинули понад дві тисячі чиновників, дві третини з них зробили це самостійно.

Нагадаємо, закон про очищення влади прийняли 16 вересня 2014 року. 

 

За метерiалами iPress.ua